Kouzelné předměty z HP

28. listopadu 2010 v 16:57 | Theresa |  Magie
Hulák

Hulák je to nejnepříjemnější, co může student na snídani dostat. Je to zářivě rudá obálka, která když se neotevře tak vybuchne. Nejde ji jen tak přečíst, jelikož obsahuje jisté kouzlo, které kouzlem zesílí hlas odesílatele a je tak slyšet široko daleko. Poprvé se objevil ve druhém díle, kde jej získal Ron za to, že do Bradavic přiletěli létajícím autem pana Weasleyho. Ve třetím díle pošle jeden Nevillovi jeho babička za to, že ztratil lístek s hesly do Nebelvírské věže a umožní tak Siriusovi aby se do ní vloupal. Naposled se objeví v pátém díle, kde jednoho pošle Brumbál tetě Petunii s textem Pamatuj na posledně, Petunie, protože strýc Vernon chtěl Harryho vyhodit z domu a tak chtěl Petunii připomenout dohodu, kterou uzavřeli, když si vzali Harryho k sobě.

Moudrý klobouk

Moudrý klobouk se používá každoročně při zařazování studentů do jednotilvých kolejí v Bradavicích, do Nebelvíru, Havraspáru, Mrzimoru nebo do Zmijozelu. Po tom co odzpívá píseň (každý rok novou) jej nasazují na hlavy prvňáků. Po chvíli se rozhodne a řekne název koleje, kam studenta pošle. V druhé epizodě pomohl Harrymu při souboji s baziliškem v Tajemné komnatě, dal mu meč Godrika Neberlvíra.

 Myslánka


Myslánka (v originále Pensieve) je kouzelná nádoba se starobylými runami po obvodu. Slouží jako úložiště nepotřebných či nežádoucích vzpomínek, které se pomocí hůlky přiložené ke spánku vysají z hlavy a to v podobě tenkých provázků zvláštní, bílé konzistence. Do těchto vzpomínek, uložených v Myslánce se lze přemisťovat a stát se tak přímo jejich součástí, tj. sledovat děj vzpomínky a přitom sám nebýt osobami ve vzpomínce spatřen. Bradavický ředitel Albus Brumbál, majitel tohoto kouzelného artefaktu, si pomocí Myslánky velice často ulehčoval od svých myšlenek. Původní název Myslánky - Pensieve, vytvořila autorka z francouzského slova penser (myslet) a anglického sieve (síto)


Neviditelný plášť

Neviditelný plášť je velice užitečný předmět na porušování školního řádu Harry jej získal od Brumbála, který ho získal od Harryho otce Jamese Pottera, který jej získal po svém otci atd. až k Ignaciu Peverellovi, kterému jej dala smrt. Harryho je skutečný neviditelný plášť, ostatní pláště jsou opatřeny zastíracím kouzlem nebo upleteny ze srsti polovida, ale ti časem ztrácejí účinek, stoprocentně platí na lidi ale není jisté jestli kupříkladu na kočky, ale ví se, že na mozkomory ne.

 Pobertův plánek

Pobertův plánek při správném použití ukazuje každého, kdo je v celém hradě kromě Komnaty nejvyšší potřeby. Tvůrci plánku (James Potter, Remus Lupin, Sirius Black a Petr Pettigrew) se nazývají Pobertové. Plánek se aktivuje tím, že na něj kouzelník klepne kouzelnou hůlkou, řka: "Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti." Po použití se doporučuje, i když to zřejmě není nezbytné, klepnout na plánek hůlkou a říci: "Neplecha ukončena," čímž se obsah plánku skryje.

 Ruka slávy

Ruka slávy je předmět černé magie, který prodávají u Borgina & Burkese na Obrtlé ulici. Je to normální useknutá lidská ruka ale je neobyčejně seschlá asi jako ruka mozkomora. Pokud se do ní vloží svíce či nějaký jiný zdroj světla tak posvítí jen tomu, kdo ji nese. Ve druhém díle jej koupil Lucius Malfoy svému synovi, Dracovi, který ji opět použil v šestém díle, aby se mohli Smrtijedi dostat na astronomickou věž k Brumbálovi.

Viteál

Viteál, zvaný též anglicky Horcrux, se poprvé objevil v druhé knize Harry Potter a Tajemná komnata, ačkoli pojem viteál byl popsán až v knize šesté, Harry Potter a Princ dvojí krve. Jde o předmět, do kterého černokněžník schová část své duše, aby se stal nesmrtelným. Dokud je tato část vázána na světě, nemůže svět opustit celá duše, čímž se čaroděj stává nesmrtelným. Dokud viteál není zlikvidován, nelze tedy plně usmrtit ani jejího původce. Pokud je kouzelníkovo tělo zničeno, může si za pomoci černé magie vytvořit tělo nové. Voldemort k tomu použil ve čtvrté knize Harry Potter a Ohnivý pohár maso služebníka, kost otce a krev nepřítele (Harryho Pottera).

Než si ovšem černokněžník takové tělo opatří, žije jen jakýmsi položivotem a je menší než nejmenší z duchů. Lord Voldemort se právě do tohoto stavu dostal, když se pokusil použít kletbu Avada kedavra na Harryho Pottera, která se obrátila proti němu. Jako viteál lze použít zřejmě cokoli, Lord Voldemort použil svůj deník, prsten svého dědečka Gaunta, Zmijozelův medailonek, diadém Roweny z Havraspáru, pohár Helgy z Mrzimoru, svého hada Naginiho a nevědíc také Harryho Pottera.

Začarované galeony

V pátém díle rozdávala Hermiona členům BA falešné peníze se slovy, že tak může Harry svolat další schůzku a nikdo nemůže na nic přijít. Inspirovala se znamením zla.

 Zatemňovač

Zatemňovač je vynález Albuse Percivala Wulfrica Briana Brumbála, lze jím pouhým stisknutím knoflíku zhasnout jakoukoli lucernu a ještě jedním cvaknutím ji zase rozsvítit, vypadá jako stříbrný zapalovač. V sedmém díle jej Brumbál odkázal v závěti Ronovi, který se pak s jeho pomocí dokázal vrátit k Harrymu a Hermioně. Poprvé se objevil v prvním díle, kdy jím Brumbál zatemnil Zobí Ulici a mohl tak nikým neviděn dořešit Harryho předání Dursleyovým. A poté se objevil v pátém díle, kde jím Pošuk Moody zatemnil Grimmauldovo náměstí.

 Denní věštec

Denní věštec jsou kouzelnické noviny. Většina kupuje Věštce, protože si ostatní myslí, že je lepší než na rozdíl Jinotaj, šéredaktor Xenofilius Láskorád. Je známo, že věštec někdy píše hlouposti, hlavně když píše zvláštní dopisovatelka Rita Holoubková. Hermiona si kvůli tomu předkoupila Věštce, aby dřív věděla, co Rita napsala něco špatného o Harrym nebo ní. Když se ujal moci lord Voldemort, Věštec se mu podřídil, psal jen to, co on chtěl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama