Gellert Grindewald

28. listopadu 2010 v 16:29 | Theresa |  Ostatní postavy
Gellert Grindelwald je druhý nejhorší černokněžník (po Voldemortovi) všech dob. Poprvé byl zmíněn již v prvním díle na Brumbálově kartičce v čokoládových žabkách. Brumbál Grindelwalda totiž v roce 1945 porazil.

Grindelwald navštěvoval Kruval, ale z toho byl vyloučen kvůli nějakým hrůzným experimentům, které snad zapříčinily i smrt některých jeho spolužáků. Než odešel vyryl na jednu kruvalskou zeď symbol relikvií smrti. Po vyloučení se přestěhoval ke své pratetě Batyldě Bagshotové do Godrikova dolu, kde se poznal s Brumbálem, se kterým si vytvořili plány na nový světový řád, kde kouzelníci budou vládnout mudlům pro "větší dobro". Společně si také naplánovali pátrání po relikviích.

Grindelwald a Brumbál se společně pohádali s Brumbálovým bratrem Aberforthem kvůli jejich sestře Arianě. Ta při této hádce zemřela a nikdo si není jistý, který z nich ji zabil. Po této události Brumbál konečně pochopil, co je Grindelwald zač a přestal ho podporovat. Grindelwald z Godrikova dolu utekl. Grindelwald se stal pánem jedné z relikvií - bezové hůlky, se kterou napáchal mnoho zločinů zejména ve střední a východní Evropě. Podle Viktora Kruma Grindelwaldovy zločiny měly dopad na mnoho studentů Kruvalu, včetně jeho, kterému zabil dědečka.

Když Grindelwald získával moc, Brumbál věděl, že jeho střet s ním je nevyhnutelný, ale neustále ho odkládal, protože se bál, že se dozví celou pravdu o smrti své sestry. K souboji ale nakonec došlo a protože oba čarodějové byli velmi mocní, říká se, že žádný jiný kouzelnický souboj, se tomuto už nikdy nevyrovnal. Brumbál v tomto boji získal bezovou hůlku. Po Brumbálově vítězství byl Grindelwald uvězněn ve vězení Nurmengard, které předtím nechal sám vybudovat. Tam ho v sedmém díle objevil Voldemort, když pátral po bezové hůlce. Grindelwald mu řekl, že hůlku nikdy neměl a Voldemort ho zabil. Jedna z teorií říká, že chtěl zabránit aby se Voldemort vloupal do Brumbálova hrobu, kde hůlka měla ležet. Brumbál zmínil, že ke konci života Grindelwald možná svých činů litoval.

Ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti ztvární Gellerta Grindewalda anglický herec Jamie Campbell Bower.

m,j

ghn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama