Helena Bonhan Carter(Bellatrix Lestrangeová)

10. srpna 2009 v 17:25 | Theresa |  Herci z HP


Narodila se v Londýně psychoterapeutce Eleně (roz. Propper de Callejón) a Raymondu Bonham Carterovi, bankéři, který pocházel z významné britské politické rodiny. Je pravnučkou bývalého britského premiéra H. H. Asquitha, mezi její příbuzné patří členové různých šlechtických rodů. Bonham Carter má dva bratry (Edward a Thomas).

Nemá žádné herecké vzdělání. Svůj herecký debut si odbyla v 16 letech v reklamě. Její první filmová role byla v roce 1984 ve filmu Lady Jane. Prorazila díky roli Lucy Honeychurch ve snímku Pokoj s vyhlídkou, který byl natočen až po Lady Jane, ale uveden byl první.

Zatímco v těchto prvních filmech hrála především královny v korzetech nebo anglické růže, později rozšířila svůj profil o role v takových filmech jako Klub rváčů, Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka a filmech Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Velká ryba a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.

Zahrála si také Belatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád, kde nahradila těhotnou Helen McCrory (ta bude ale hrát Narcisu Malfoyovou v šestém filmu a pravděpodobně i sedmém). Za tuto roli sklidila úspěch a Belatrix si zahraje i ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve a dvoudílné adaptaci posledního dílu série.


Dříve měla vztah s hercem Kennethem Branaghem, se kterým hrála v několika filmech. Později chodila také s Rufusem Sewellem a Stevem Martinem. V říjnu 2001 začala chodit se svým současným přítelem Timem Burtonem, se kterým se potkala při natáčení filmu Planeta opic. Zahrála si ve všech jeho pozdějších filmech. Společně mají dvě děti - syna Billyho Raye Burtona a dceru Nell Burton.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama