Helen McCrory ( Narcissa Malfoy)

10. srpna 2009 v 17:50 | Theresa |  Herci z HP
Helen McCrory se narodila v Londýně matce fyzioterapeutce a otci diplomatovi. Díky otcově zaměstnání
procestovala celý svět. Žila například v Norsku, Nigérii, Kamerumu, Tanzanii, Zanzibaru a také v Paříži, kde navštěvovala anglickou internátní školu.

Helen studovala herectví v londýnském Drama Centre. Její kariéra započala v britských divadlech. Helen má ve sbírce mnoho divadelních i televizních cen. Například získala cenu Manchester Evening News za nejlepší herecký výkon ve hře
Blood Wedding. Také získala cenu Iana Charlessona za roli Rose Trelawney ve hře Trelawney of the Wells. Helenina kariéra pokračovala velmi úspěšně. Odměnou pro ni tak byla cena kritiků za účast v královké Shakespearovské společnosti a zařadila se tak vedle svých úspěšných hereckých kolegů, jako například Joseph Finnes, Rupert Graves a nebo James Purefoy.

Helenin životní
partner je herec Damien Lewis (Sága rodu Forsytů, Bratrstvo neohrožených) . Mají spolu dvě děti dceru Manon (* 8. září 2006) a syna Gullivera (* 2. listopadu 2007).

V roce 2007 si měla Helen zahrát Belatrix Lestrangeovou v potterovském pokračování Harry Potter a Fénixův řád, ale musela se této role vzdát, protože otěhotněla. A tak se na plátno kin dostane až v šestém pokračování, kde si zahraje matku Draca Malfoye.

Helen se však nevěnuje jen herectví, ale je také úspěšnou básnířkou. Napsala básnickou sbírku, za kterou získala cenu Five Gold Rings.

Helen učinkovala v řadě hereckých společností, například v divadle
Donmar Warehouse. Hrála ve hře Staré časy, kterou režíroval Roger Michel a v hrách Sama Mendese Twelfth Night a Uncle Vanya. Úspěch sklízela v Londýně i v New Yorku, kde hry hostovaly. Za svůj herecký výkon v Twelfth Night získala nominaci na cenu New York Drama Desk Awards, jako nejlepší herečka. Helen si také našla čas založit společnost Public s Michaelem Sheenem, která sdružovala divadelní společnosti jako Liverpool Everyman, The Ambassadors a nebo Donmar (kde také učinkovala).

Helen se prvně ukázala v televizi ve filmu STREETLIFE s Rhys Ifans a za stvárnění role Jo v tomto filmu získala většinu televizních cen BAFTA, Monte Carlo Best Actress Award a Royal Television society jako nejlepší herečka. Edinburg Film Festival napsal: "Jednoznačně nejlepší výkon tohoto roku".

Helen získávala další
ceny kritiků, například za roli advokátky Rose v seriálu NORTH SQUARE pro kanál 4. Helen prokazovala, že umí hrát velmi různorodé role. Objevila se v komediích, jako LUCKY JIM nebo DEAD GORGEOUS a také v dramatech jako CHARLES II. Za roli v tomto dramatu získala nominaci na televizní ceny Anna Karenina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama